Jak radzić sobie z Depresją
Badania Psychologiczne Kierowców
Poleć innym

Jak sobie radzić z depresją


Moja osobista historia

Radzenie sobie z depresją było dla mnie trudne. Depresja pojawiła się jako rezultat wypadku, któremu uległem a któremu zaczął towarzyszyć chroniczny ból i zmiany w moim życiu. Kiedy zacząłem mieć myśli samobójcze zrozumiałem, że nie potrafię już kontrolować swoich stanów depresyjnych. Negacja nie była najlepszym rozwiązaniem.


Radzenie sobie z depresją – możliwości leczenia farmakologicznego

Radzenie sobie z depresją jest możliwe i jest kilka sposobów. Czasami, depresja jest spowodowana nierównowagą chemiczną w organizmie i wtedy często stosuje się leki.

Lekarz może przepisać odpowiedni lek albo posłać cię do innego specjalisty, który jest bardziej doświadczony w tej dziedzinie. Istnieje kilka antydepresantów, ale czasami więcej niż jeden lek może być przepisany na podstawie poniższych czynników:

  • W jaki sposób depresja ma wpływ na twoją aktywność życiową?
  • Czy depresja wpłynęła na twój sposób odżywiania się?
  • Czy depresja ma wpływ na twój sen?
  • Czy twoje zainteresowania zmieniły się pod wpływem depresji?
Inne czynniki, takie jak lęk, niepokój, także pomogą określić, jaki (jeśli w ogóle) lek zastosować. Czasami dobiera się najlepszy lek metodą prób i błędów, co może powodować jednak stres u pacjenta.

 

Radzenie sobie z depresja - możliwości leczenia za pomocą terapii

Oprócz leczenia farmakologicznego istnieje również możliwość terapii – rozmowa z wyspecjalizowanym psychologiem, który omówi z tobą problemy, nauczy technik radzenia sobie i zaproponuje program wsparcia.

Poszedłem do chrześcijańskiego terapeuty. Od czasu do czasu było to dla mnie wyzwaniem. Prosił mnie, abym przyglądał się swojej wierze, aby znaleźć odpowiedzi. Chciałem krzyczeć. Przyglądałem się swojej wierze, ale nie znajdowałem odpowiedzi. A może; znajdowałem odpowiedzi, ale to nie były te, których chciałem!

Zaczęliśmy zastanawiać się nad okolicznościami i zacząłem uczyć się radzić sobie z nimi w różnych sytuacjach. Moje depresyjne myśli zaczęły się rozpierzchać i zacząłem radzić sobie z wyzwaniami, które stawia życie. Zacząłem dostrzegać siłę w mojej wierze.


Radzenie sobie z depresją – odkrycie prawdy o własnej wartości

Dużym znaczeniem w procesie radzenia sobie z depresją było odkrycie prawdy o własnej wartości. Wcześniej, swoją wartość uzależniałem od tego czy
jestem akceptowany przez moich przyjaciół i od tego w jakim stopniu sprawdzam się w pracy. Kiedy – z powodu wypadku – nie mogłem spełniać się już w pracy – poczułem się bezwartościowy.

 

 

Szukaj

Facebook

 
 

Migrena - sonda

Jak często masz migrenę
 

Logowanie